14.09.2020

Odsłon: 899

Administrator DZKosz

Nawrot Śląsk Wrocław Mistrzem Polski Juniorów! WKK - 4. miejsce

Z przyjemnością informujemy, że dwa zespoły z Dolnego Śląska znalazły się w gronie najlepszych 4 drużyn na turnieju MMP U18.

Na czele turnieju rozgrywanego w Lublinie w dniach 8-13.09.2020 r. stanął zespół Nawrot Śląsk Wrocław, uzyskuąc tym samym tytuł Mistrza Polski Juniorów. Zawodnicy Nawrot Śląsk Wrocław pod wodzą trenerów Jacka Krzykały i Piotra Portasa pokonali w finale GTK Gliwice 56:48. Warto nadmienić, że drużyna Jacka Krzykały nie przegrała żadnego meczu w turnieju.

Wysokie 4. miejsce zajęła drużyna WKK Wrocław, odpadając dopiero w półfinale i przegrywając w meczu o 3. miejsce z Asseco Arka Gdynia 95:53.

MVP turnieju finałowego został Kacper Marchewka (Nawrot Śląsk Wrocław), zaś do pierwszej piątki turnieju wybrano Jakuba Bereszyńskiego (Nawrot Śląsk Wrocław). Królem strzelców turnieju został Mateusz Żebrok (WKK Wrocław).