Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Regulamin    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
facebook
by DZKosz.pl
2018-09-24
Kategoria Aktualności |

Za nami trzecia edycja Dolnośląskiej  Gali  Koszykówki Młodzieżowej.
Impreza rozpoczęła się od meczu pokazowego z udziałem grup młodzieżowych MKS Basket Szczawno Zdrój.
Następnie Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk oraz Prezes Dolnośląskiego Związku Koszykówki we Wrocławiu Arkadiusz Zagrodnik dokonali oficjalnego otwarcia Gali. 

W kolejnej części odbyły się zawody pomiędzy mieszanymi zespołami Mistrzów Dolnego Śląska w kategorii młodzików (WKK Wrocław) i młodziczek (MKS-MOS Wroclaw) w składach:
- MKS-MOS Wrocław - Martyna Kapłon, Kaja Flaszyńska, Zuzanna Lewandowska, Weronika Cymanek, Julia Dytrych, Agata zawadzka, Zofia Opalińska, Wiktoria Rak, Emilia Zalewa, Maja Szczypkowska, Karolina Szczepaniuk, Paulina Krajewska,
trener: Joanna Salomon (MKS-MOS Wrocław).
- WKK Wrocław -  Damian Mijalski, Adam Domatowicz, Ignacy Prokop, Filip Kowalski, Adam Bottcher, Igor Drab, Michał Januszkiewicz, Krzysztof Zając, Marcel Grys, Mateusz Kudzia, Wojciech Koczapski, Paweł Szponder, oraz gościnnie zawodnicy MKS Basket Szczawno Zdrój – Maks Karwik, Patryk Kowalski, Alan Stochmiałek
trener: Michał Rutkowski (WKK Wrocław).

Natomiast Drużyny Gwiazd składające się z zawodniczek i zawodników wytypowanych przez trenerów klubów dolnośląskich, rozegrały kolejno mecze w kategorii kadetek i kadetów.
Skład drużyny Gwiazd kadetek: Miriana Sikora, Paulina Majewska, Oliwia Kuzubska, Beata Bystryk, Zuzanna Lewandowska, Martyna Kapłon, Weronika Cymanek, Anna Wałęska, Miriam Michalczuk, Paulina Krajewska, Wiktoria Rak, Karolina Szczepaniuk, Maja Szczypkowska, Paulina Grabowska
Spotkanie poprowadzili  trenrzy: Joanna Salomon oraz Adam Adamczewski.
Skład drużyny Gwiazd kadetów: Oskar Walaszek, Olek Pawłowski, Michał Kawalerski, Miłosz Wołk, Mateusz Stankiewicz, Kacper Magdziarczyk, Julian Pieprzyk, Roch Krawczyk, Maksymilian Wilczek, Piotr Rejowski, Patryk Przybyłek, Anton Azimka, Samuel Wronkowski, Dawid Sobkowiak.
Trenerzy: Dariusz Kaca, Michał Rutkowski.
 
Zawodniczki i zawodnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w konkursach sprawności koszykarskiej oraz w konkursach rzutowych.
W konkursie sprawności  w grupie dziewcząt wygrała Miriam Michalczyk z MKS Basket Chrobry Głogów, wśród chłopców najlepszym okazał się Dawid Sobkowiak z Turowa Zgorzelec.
Konkurs rzutowy wygrali odpowiednio:
W grupie dziewcząt: Maria Sieczka z MKS Gwardia  Wrocław.  W grupie chłopców – ponownie najlepszym okazał się Dawid Sobkowiak.
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dolnośląski Związek Koszykówki we Wrocławiu.

Druga część Gali poświęcona była uhonorowaniu trenerów, zawodników i klubów.
Nagrody finansowe ufundowane przez Dolnośląski Związek Koszykówki otrzymali trenerzy:
SEBASTIAN POTOCZNY  - za zdobycie z drużyną WKK Wrocław Wicemistrzostwa Polski Juniorów Starszych
DARIUSZ KACA - za zdobycie z drużyną WKS Śląsk Wrocław Wicemistrzostwa Polski Kadetów
MICHAŁ RUTKOWSKI – za zdobycie z Kadrą Województwa Dolnośląskiego w koszykówce chłopców srebrnego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

TOMASZ JANKOWSKI – za zdobycie z drużyną WKS Śląsk Wrocław brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów Starszych
MICHAŁ RUTKOWSKI - za zdobycie z drużyną WKK Wrocław brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików.

Podziękowania za wkład pracy w szkolenie Kadr Województwa Dolnośląskiego w koszykówce młodziczek i młodzików otrzymali trenerzy: GRZEGORZ KRZAK, MAKSYM PAPACZ, PIOTR NIZIOŁ oraz MICHAŁ RUTKOWSKI.

Zwycięzcy konkursu MVP sezonu 2017/2018 poszczególnych kategorii oraz zdobywcy największej ilości głosów od kibiców w głosowaniu internetowym, otrzymali nagrody rzeczowe.

MVP
Juniorzy starsi (U20M) - JAKUB MUSIAŁ WKS Śląsk Wrocław   
Juniorzy (U18M) - MICHAŁ KROCZAK WKK Wrocław
Kadeci (U16M) - KACPER MARCHEWKA WKS Śląsk Wrocław
Młodzicy (U14M) - SZYMON PALUCH WKK Wrocław
Juniorski starsze (U22K) - ALEKSANDRA LORENZ KS Wichoś Jelenia Góra
Juniorki (U18K) - MARIA SIECZKA MKS Gwardia Wrocław
Kadetki (U16K) - NATALIA TRACZEWSKA MKS Polkowice
Młodziczki (U14K) - OLIWIA IZIENICKA MKS Basket Chrobry Głogów

Najwięcej głosów od kibiców w głosowaniu internetowym otrzymali:
Juniorzy starsi (U20M) - SEBASTIAN BOŻENKO WKS Śląsk Wrocław   
Juniorzy (U18M) - MICHAŁ KROCZAK WKK Wrocław
Kadeci (U16M) - KACPER BURAKIEWICZ WKS Śląsk Wrocław
Młodzicy (U14M) - BARTOSZ JADAŚ WKK Wrocław
Juniorski starsze (U22K) - ALEKSANDRA LORENZ KS Wichoś Jelenia Góra
Juniorki (U18K) - MARIA SIECZKA MKS Gwardia Wrocław
Kadetki (U16K) - MIRIAM MICHALCZUK MKS Basket Chrobry Głogów
Młodziczki (U14K) - OLIWIA IZIENICKA MKS Basket Chrobry Głogów.

Zwycięskie zespoły (miejsca I-III) rozgrywek strefy dolnośląsko – lubuskiej w sezonie 2017/2018 otrzymały statuetki.  

Podczas Gali uhonorowano MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra z okazji jubileuszu 65-lecia działalności Klubu.

Wszystkim nagrodzonym i zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!!!!!!!

Klubowi MKS Basket Szczawno Zdrój i Miastu Szczawno Zdrój dziękujemy za gościnę i wsparcie organizacyjne.

Dolnośląski Związek Koszykówki we Wrocławiu

Tel.kom: 609 888 239
Email: biuro@dzkosz.wroclaw.pl
Strona www: www.dzkosz.wroclaw.pl

ul. Borowska 1-3
50-529 Wrocław

Dołącz do nas.

Zapisz się do newslettera
i otrzymuj wiadomości z newsami.