Dolnośląski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

19.06.2024

Odsłon: 406

Administrator DZKosz

Podsumowanie 8. Dolnośląskiej Gali Koszykówki Młodzieżowej

Dnia 15.06.2024 r. w WKK Sport Center odbyła się już 8. Dolnośląska Gala Koszykówki Młodzieżowej, na której podsumowaliśmy miniony sezon.
Galę rozpoczęliśmy treningiem z Kadrowiczami - Jakubem Niziołem, Andrzejem Plutą, Damianem Gołębiowskim oraz Adrianem Boguckim. Pokazowy trening zorganizowany był dla uczestników Pierwszego Dwutaktu - którzy licznie przybyli, aby móc zobaczyć koszykarzy i wziąć pamiątkowy autograf.

    



Nagrodziliśmy kluby, wg systemu punktowego, w którym wzięliśmy pod uwagę wyniki w koszykówce 5x5, 3x3 oraz ilość zawodników/zawodniczek zasilających Kadrę Dolnego Śląska.
Wśród klubów żeńskich:
1. miejsce - 1KS Ślęza Wrocław
2. miejsce - KS Basket Siechnice
3. miejsce - KSW Spartakus Jelenia Góra
   

Wśród klubów męskich:
1. miejsce - WKK Wrocław
2. miejsce - WKS Śląsk Wrocław
3. miejsce - MKS Nysa Kłodzko

 

 

 


Doceniliśmy pracę trenerów zespołów, które w tym sezonie wywalczyły medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski:
- Grzegorz Krzak - SREBRO Mistrzostw Polski U15K wraz ze 1KS Ślęza BFD Wrocław


- Tomasz Niedbalski – SREBRO Mistrzostw Polski U15M wraz z WKK Wrocław
- Sebastian Potoczny – SREBRO Mistrzostw Polski U17M wraz z WKK Wrocław
- Jacek Krzykała – BRĄZ Mistrzostw Polski U19M wraz z Exact Systems Śląsk Wrocław


 

Podczas meczu 'MŁODYCH TALENTÓW U13" doceniliśmy dwójkę naszych sędziów - Wojciecha Bekacza i Tomasza Smoszyńskiego, którzy to uzyskali awans sędziowski i dołączyli do grona sędziów PZKosz, wręczyliśmy im pamiątkowe statuetki:

 

Życzymy im samych trafnych decyzji sędziowskich na parkietach rozgrywek PZKosz.

Oprócz koszykówki młodzieżowej doceniliśmy trzy ważne wydarzenia w dorosłej koszykówce:
- Mistrza Polski MKS Polkowice, z ramienia klubu odebrała pani Kinga Rusinko


- Brązowy medal WKS Śląsk Wrocław, z ramienia klubu odebrał Jacek Krzykała


- Awans Górnika Zamek Książ Wałbrzych do ekstraklasy mężczyzn, odebrał trener Rafał Glapiński.

 

Dla kategorii wiekowych U19, U17 i U15, odbyły się konkursy rzutowe, spośród reprezentantów klubów wyłoniliśmy najlepszych strzelców:
- U19 Marta Suwała i Patryk Zenner

  
 

- U17 Jakub Galewski i Julia Kochajkiewicz

  
 

- U15 Mikołaj Symonowicz i Michalina Kalinowska

  

 

Na zakończenie – coś na co wszyscy czekali, wybór MVP i najpopularniejszych zawodników/zawodniczki. Kandydatów do nagrody MVP zgłaszali trenerzy drużyn, które brały udział w danej kategorii wiekowej. Typowali od miejsc 1 do 3. Wraz z wydziałem Szkolenia Dolnośląskiego Związku Koszykówki wybrane zostały te osoby, które na wyróżnienie w sezonie 2023/2024 zasłużyły najbardziej:
U13M - Jędrzej Kamiński - NBA Jelenia Góra - nieobecny na Gali
U13K - Anna Hladik - Ślęza Wrocław


 

U15M - Szymon Łata - WKK Wrocław,


U15K - Lena Olejniczak - Ślęza Wrocław - w imieniu Leny nagrodę odebrał trener Grzegorz Krzak


U17M - Jakub Galewski - WKK Wrocław
U17K - Blanka Warsińska - Islands Wichoś Jelenia Góra - w imieniu Blanki nagrodę odebrał trener Jarosław Wilusz


U19M - Karol Kankowski - Śląsk Wrocław - nieobecny na Gali
U19K - Dominik Mielczarek- Ślęza Wrocław

 

Wszystkie osoby, które zostały nominowane do nagrody MVP przez trenerów, zostały poddane głosowaniu internetowemu na naszym funpage na FB i w ten sposób wyłoniliśmy najpopularniejszych zawodników i zawodniczki:
U19K - Marta Suwała - 1KS Ślęza Wrocław


U19M - Patryk Zenner - MKS Nysa Kłodzko


U17K - Maria Hotowy - MKS MOS Wrocław


U17M - Adam Ługowski - UKS Gimbasket Wrocław

U15K - Matylda Niewola - Citronex UKS Basket Zgorzelec - nieobecna na Gali
U15M - Aleksander Kaczmarek - WKS Śląsk Wrocław

U13K- Alicja Roszkowska - KSW Spartakus Jelenia Góra


U13M - Michał Bora- AK Orły - nieobecny na Gali

 

Naszą Galę dopingowały dziewczyny z CHEERLEADERS ACADEMY pani Klaudi Kubackiej-Magdzierz

 

 

 

A piękne zdjęcia zrobiła Mary Matuszewska @MaryMedia

 

 

 

 

Obraz